LA PANSİYON FOÇA

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

foça_resimleri_0

HAKKIMIZDA

Şehir hayatının kalabalığından sıkılanlara şöyle huzur dolu ve dingin bir tatil isteyenlere İzmir – Foça’nın mis gibi temiz havası, doğal manzarası, Foça insanlarının güler yüzlü sıcak konuk severliğinden kendini yenilenmiş hissedeceksin. Bütün yorgunluğunu alacak güzellikleriyle dolu Foça’da tatil keyfi bir başka, güne doğal köy yapımı bir kahvaltı ile başlamak ise harika olacak!

Foça’nın muhteşem manzarası eşliğinde Lapansiyon mekanında, doğal köy yapımı lezzetlerini tadacak, Otantik ve orijinal dekore edilmiş odalarında kendini evindeymişsin gibi rahat hissedeceksin. “Teknolojiden uzak kalamam dersen” ücretsiz internet ve Wireless ile bilgisayarından işlerini takip edebilirsin.

Pansiyonun özellikleri; Otantik ve orijinal dekore edilmiş odalar, kış aylarında klima ile ısıtılmaktadır. Odaların hepsinde banyo/WC, bulunmakta ve her odada 24 saat sıcak suyumuz akmaktadır. Ücretsiz İnternet ve Wireless hizmeti sunmaktayız.

FOÇA HAKKINDA

İzmir’e 70 km. Mesafededir. İzmir-Çanakkale karayolu’nun 39. kilometresinden Eski Foça’ya döndükten sonra 26 km.lik yol izlenerek Eski Foça’ya ulaşılır.İzmir ile Eski Foça arasında ortalama yarım saatte bir karşılıklı olarak otobüs seferleri düzenlenmesi dışında Foça’ya ulaşımı sağlayacak toplu taşım yolları ve alternatifleri bulunmaktadır. İzmir-Çanakkale karayolu’nun 39. Kilometresinden Foça’ya döndükten sonra 26 km.lik yol izlenerek Foça’ya ulaşılır. İzban’ın faaliyete geçmesiyle Foça’ya ulaşmak şimdi daha kolay olmuştur. İzmir-Aliağa arasındaki Hatundere istasyonunda trenden inildiği takdirde, “aktarma” denilen belediye otobüsleriyle Foça’ya ulaşılmaktadır; Biçerova’da trenden inildiğinde ise yine “aktarma” otobüsleri ile Yeni Foça’ya ulaşmak mümkündür.
Ayrıca, İzmir Otogarından Foça ve Yeni Foça’ya, Foça’dan (Foça Birlik Turizm ve S.S. Foça Koop.), Yeni Foça’dan (Yeni Foça Birlik Turizm) araçları ile karşılıklı olarak ulaşım sağlanmaktadır.
Foça’dan plajlara (Hanedan koyuna kadar) yaz aylarında 10 dakikada bir, kış aylarında her saat başı minibüsler çalışmaktadır.

Foça’nın yakın çevredeki turistik merkezlere olan uzaklığı ise şöyledir;

Foça-Havaalanı 85 km.
Foça-Bergama 90 km
Foça-Selçuk 140 km
Foça-Çeşme 152 km
Foça-Ayvalık 133 km
Foça-Pamukkale 303 km
Foça-Çanakkale 317 km

IMG_9485